topbar

خانوادگی

چه جوری کاملا از دلش دربیارم؟ Sticky

پاسخ اصلی کارشناس 3013
متن پاسخ:
سلام علیکم. برادر عزیز. شما نباید گناه خود را برای همسرتان افشاء می‌کردید. اشتباه شما همین بوده است. خانم‌ها درک درستی از موقعیت شما در پیش از ازدواج ندارند و برای همین تصور می‌کنند که شما دچار بیماری هستید و برای همین خیلی ناراحت می‌شوند. از نظر اسلام هیچ کس حق ندارد گناه خودش را برای دیگری بازگو کند. تنها باید نزد خداوند متعال به گناهانتان اعتراف کنید و طلب آمرزش نمایید و توبه کنید. از این به بعد هیچ گاه از گناهان گذشته پیش هیچ کس جز خداوند سخنی نگویید. در خصوص استمناء هم دیگر به روی خودتان نیاورید و به هیچ وجه یادآوری نکنید. به تدریج این مسئله فراموش می‌شود. نگران نباشید.
آیا این پاسخ صحیح است؟:
40 امتیازها
+
Vote up!
-
Vote down!

جنسی_اعتقادی Sticky

پاسخ اصلی کارشناس 3013
متن پاسخ:
سلام علیکم. برادر عزیز. اولین نکته آن است که در این حادثه چه کارهایی را نباید انجام دهید. شما مسلما نباید کارهایی را انجام دهید که وضع را بدتر کند. یکی از آنها خودکشی است. با خودکشی نه تنها مشکل شما حل نمی‌شود بلکه در واقع همسر و فرزندانتان را مجازات می‌کنید و وضع خودتان را نیز بدتر می‌کنید. زیرا با گناهی نابخشودنی وارد عالم آخرت می‌شوید. بنابراین باید این فکر را بکلی از ذهنتان خارج کنید. اگر شما به آخرت اعتقاد نداشتید ممکن بود فکر کنید که با خودکشی لااقل خودتان از این افکار نجات پیدا می‌کنید در حالی که اگر هم به آخرت اعتقاد نداشتید باز هم با خودکشی تنها خودتان را شاید راحت می‌کردید ولی عذابی غیر قابل تصور برای بازماندگانتان مخصوصا همسر و فرزند بی‌گناهتان ایجاد می‌کردید. در حالی که شما به آخرت اعتقاد دارید و بنابراین حتی خودتان را هم نمی‌توانید راحت کنید. مطلب دیگر آنکه به هیچ وجه نباید به همسرتان چیزی بگویید و آنرا کاملا از او مخفی کنید. زیرا این کار هم نه تنها مشکلی را حل نمی‌کند بلکه مشکلات بسیار بیشتری برای شما و خانواده‌یتان بوجود می‌آورد که قابل پیش‌بینی نخواهد بود. ای بسا ممکن است به طلاق منجر شود. اما کارهایی که باید بکنید. توجه کنید که وضع را بدتر از اینکه هست نکنید. باید آرامش خود را کاملا حفظ کنید. بهترین راه، تاکید می‌کنم، بهترین راه توکل به خداوند متعال و استغاثه به درگاه اوست تا آبروی شما را در دنیا و آخرت حفظ کند. بدانید که خداوند ستار العیوب است. او می‌تواند کاری کند که هیچ کس متوجه چنین فیلمی در اینترنت نشود یا متوجه نشود که به چه کسی تعلق دارد. به خداوند اطمینان کنید و به صفت ستاریت خداوند توسل کنید و همواره ذکر یا ستار العیوب را بر لب داشته باشید. خداوند ارحم الراحمین است وصدای بندة ضعیفش را می‌شنود و دعایش را مستجاب می‌کند. انشاء الله. بعد از این کار ببینید از طریق پلیس فتا شاید بتوانید راه حلی برای پیدا کردن سروری که این فیلم در آن است پیدا کنید. راه‌هایی برای حذف این گونه امور وجود دارد که افراد متخصص میتوانند آن را انجام دهند. باید به درستی بفهمید که این فیلم از کجا به اینترنت راه پیدا کرده است اگر منشأ ورود آن را به اینترنت پیدا کنید و بفهمید از طریق چه کسی این کار انجام شده است می‌توانید تا حدودی مشکل را مدیریت کنید. موفق باشید.  
آیا این پاسخ صحیح است؟:
201 امتیازها
+
Vote up!
-
Vote down!

حوزه برم یا نه Sticky

پاسخ اصلی کارشناس 3013
متن پاسخ:
سلام علیکم به نظر من ایشان را به کاری که خیلی به آن راضی نیست مخصوصا تحصیلات حوزوی وادار نکنید. بعدا ممکن است دچار مشکلات زیادی بشوید. همینطور که همسرتان می‌گوید تحصیل حوزوی وقت زیادی می‌خواهد و ممکن است ایشان را از خانه‌داری باز بدارد. در این صورت باید کسی را استخدام کنید تا کارهای خانه را با نظارت همسرتان انجام دهد و گله‌ای هم نداشته باشید.
آیا این پاسخ صحیح است؟:
172 امتیازها
+
Vote up!
-
Vote down!

خانواده Sticky

پاسخ اصلی کارشناس 3013
متن پاسخ:
سلام علیکم. خواهر محترم، من از آخرین نکته‌ی شما شروع می‌کنم که گفتید خیلی دوستش دارید. این حرف شما بسیار خوب و امیدوار کننده است. زیرا مهمترین چیزی که باعث دوام و استحکام خانواده می‌شود همین است. این را بدانید که با توصیفی که از شوهرتان کردید او شخصیتی اقتدارگرا دارد و خانواده‌ی مردسالار می‌پسندد. برای اینکه بتوانید در زندگی با این شخصیت خواسته‌هایتان را مطرح کنید و به آنها برسید. باید خیلی سیاست داشته باشید طوری با ایشان برخورد نکنید که احساس کند اقتدارش کم شده است. با ملایمت و تکرار و برانگیختن احساساتش سعی کنید به خواسته‌هایتان برسید. در مورد خواسته‌هایتان هرگز بطور مستقیم پافشاری نکنید.  بلکه با سیاست و درایت به اهدافتان برسید. در مورد نگاه به زنهای دیگر و تعریف از آنها مسئله فرق می‌کند. در رفتار و گفتارتان نشان دهید که از این حرفها ورفتارها ناراحتید با او قهر کنید یا گریه کنید. خلاصه با جدیت با این مسئله برخورد کنید. زیرا مردها باید در این خصوص از زنشان حساب ببرند وگرنه ممکن است مشکلات جدی‌تری بدنبال بیاید. اصلا به او اجازه ندهید در مقابل شما به زن دیگری نگاه کند یا تعریف کند.
آیا این پاسخ صحیح است؟:
138 امتیازها
+
Vote up!
-
Vote down!

مشاجره Sticky

پاسخ اصلی کارشناس 3013
متن پاسخ:
سلام علیکم. خواهر محترم شاید یکی از علت‌های مشاجرات شما،‌ نداشتن فرزند است. مطمئن باشید در صورت اضافه شدن یک بچه به خانواده شما، بسیاری از مشکلات خود به خود حل شده یا لااقل بیشتر قابل تحمل می‌شوند. ولی تا آن زمان بهترین راه مدارا با خانواده شوهرتان است. شما نمی‌توانید یک ارتباط صمیمی بیست و چند ساله بین شوهرتان و خانواده‌اش را تغییر دهید و به صورتی که مطلوب شماست در آورید. بنابراین سعی کنید صبوری کنید و با خانواده شوهرتان با کمال احترام برخورد کنید و از خطاهای آنها بگذرید. خواهید دید که بعد از مدتی صبوری شما جواب می‌دهد و به تدریج رفتار آنها با شما بهتر خواهد شد.
آیا این پاسخ صحیح است؟:
190 امتیازها
+
Vote up!
-
Vote down!

شوهر تنبل و بد اخلاق Sticky

پاسخ اصلی کارشناس 3013
متن پاسخ:
سلام علیکم. اصل مسئله این است که باید توجه کرد در زندگی مشترک و خانوادگی، هر کس باید در مورد وظایفی که بر عهده دارد مسئولیت پذیر باشد و خود را موظف بداند آن وظایف را انجام دهد. هرگز بار زندگی زناشویی را یک نفر نمی‌تواند به عهده بگیرد و اگر هم بتواند، نباید این کار را بکند. چون به شدت به روابط طبیعی زناشویی لطمه وارد می‌کند و دوام آن زندگی زناشویی را جدا به خطر می‌اندازد. مسئولیت مشخص فرد در خانواده، تامین هزینه‌های زندگی است. اگر مردی از این مسئولیت سر باز زند و به هر دلیلی سعی کند بار را به دوش دیگران بیندازد، حال آن دیگران والدین خودش و یا والدین همسرش و یا خود همسرش باشند، تفاوت زیادی نمی‌کند. این زندگی دوامی پیدا نخواهد کرد. بنابراین اکیدا به شما توصیه می‌کنم که به شوهرتان به هیچ وجه هیچ پولی پرداخت نکنید. حتی اگر موجب زندان رفتن او شود و تا هنگامی که از خود مسئولیت پذیری نشان نداده است، شما نیز نرمی نشان ندهید. بدانید که علاقه شما به ایشان باعث شده که به خودتان و همسرتان آسیب وارد شود. اگر دیدید باز هم همسرتان مسئولیت پذیر نبود، به نظر من ادامه زندگی با او جز ناراحتی و فشارهای روانی برای هر دوی شما ارمغان دیگری نخواهد داشت.
آیا این پاسخ صحیح است؟:
213 امتیازها
+
Vote up!
-
Vote down!

طرز برخورد بامادرم Sticky

پاسخ اصلی کارشناس 3013
متن پاسخ:
سلام علیکم. خواهر محترم وظیفه همه ما احترام به پدر و مادر است مخصوصا احترام به مادر بااهمیت‌تر است. به ویژه وقتی سن آنها بالا می‌رود، قرآن به ما دستور می‌دهد از گفتن کوچکترین کلامی که آنها را ناراحت می‌کند خودداری کرده و نهایت عطوفت و مهربانی را نسبت به آنها داشته باشیم. بنابراین به هیچ وجه و با هیچ بهانه‌ای احترام و محبتتان را نسبت به مادرتان کم نکنید و این را وظیفه شرعی و انسانی خود بدانید. مطمئن باشید وجود مشکلاتی که گفتید باعث می‌شود خداوند اجر صابرین را به شما عطا کند. هر ناراحتی‌ای که احیانا از مادرتان دیدید، صبر کنید و از خداوند بخواهید به خاطر صبرتان و به خاطر اینکه از خطا دیگران گذشتید، از گناهانتان بگذرد. به تدریج خواهید دید که رفتار محبت آمیز شما به مادرتان تاثیر خود را خواهد گذاشت و رفتار ایشان با شما تدریجا بهتر خواهد شد. الصبر مفتاح الفرج.
آیا این پاسخ صحیح است؟:
179 امتیازها
+
Vote up!
-
Vote down!

ارتباط با مادرشوهر Sticky

پاسخ اصلی کارشناس 3013
متن پاسخ:
سلام علیکم. برادر محترم، با اطلاعاتی که شما داده‌اید،‌ پاسخ درستی نمی‌توان به سوال شما داد. باید اطلاعات بیشتری به ما بدهید مثل اینکه آیا آن خانم همسر شماست یا نه، اشتباه او چه بوده است، چرا فکر می‌کنید که در ارتباطش با مادرشوهر تقصیرکار است، تحصیلاتش در چه حد است و مانند آن.
آیا این پاسخ صحیح است؟:
333 امتیازها
+
Vote up!
-
Vote down!

فحاشی شوهر Sticky

پاسخ اصلی کارشناس 3013
متن پاسخ:
سلام علیکم. خواهر محترم بدانید که فحاشی از نظر قضایی جرم محسوب می‌شود و اگر ثابت شود دادگاه شوهرتان را مجازات می‌کند مثل شلاق و جریمه نقدی و حتی زندان. شما ابتدا این مطلب را به شوهرتان گوشزد کنید و ایشان را با زبان خوش و ملایم نصیحت کنید. اگر فایده نکرد عکس‌العمل‌های مناسب انجام دهید. مثلا وقتی ایشان عصبانی می‌شود و شروع به فحاشی می‌کند در و پنجره‌ها را باز کنید و بگویید حالا فحش بده تا همه صدای تو را بشناسند. اگر این کار فایده ندارد بگویید من صدایت را ضبط می‌کنم و برای پدر و مادرت و دوستانت و برای خواهر و مادر خودم پخش می‌کنم تا تو را بشناسند.. اگر فایده نکرد همین کار را انجام دهید. بالاخره شوهرتان باید بفهمد که این کار برایش هزینه دارد یعنی یا آبرویش می‌رود یا باید با دیگران برخورد کند. توجه کنید. مسئله ایجاد هزینه برای کار زشت آدمها خیلی مهم است. چرا شوهرتان جلوی مادر و خواهرتان فحاشی نمی کند. زیرا او می‌داند این کار برایش گران تمام می‌شود و هزینه‌اش زیاد است برای همین حتی اگر عصبانی شود خودداری می‌کند. ولی وقتی با شما دعوا می‌کند چون حساب می‌کند این کار هیچ هزینه‌ای ندارد آزادانه هر چه می‌خواهد می‌کند. پس سعی کنید هزینه این کار را برایش بالا ببرید و او را متوجه هزینه‌اش بکنید.
آیا این پاسخ صحیح است؟:
304 امتیازها
+
Vote up!
-
Vote down!

مشاوره و روانشناسی Sticky

پاسخ اصلی کارشناس b
متن پاسخ:
دوست عزیز سلام. سوال شما به طور خصوصی پاسخ داده شده است و شما با استفاده از کد رهگیری سوال خود، می‌توانید پاسخ کارشناس را ملاحظه بفرمایید. در صورتی که به کد رهگیری خود دسترسی ندارید، پیامی بگذارید تا به شما اطلاع داده شود. 
آیا این پاسخ صحیح است؟:
383 امتیازها
+
Vote up!
-
Vote down!
اشتراک در RSS - خانوادگی