topbar

تربیتی

شهدا Sticky

پاسخ اصلی کارشناس 3013
متن پاسخ:
سلام علیکم . خواهر محترم بخاطر احساسات پاک و نیروی ایمان ومعنویتی که دارید به شما تبریک می‌گویم. علاقه و عشق به شهدا نیز بسیار شایسته و قابل تقدیر است. اما شما به هیچ وجه نباید در این حد بمانید. منظور من آن است که مهمترین موتور حرکت معنوی انسان و سیر و سلوک معنوی، عشق است. با عشق می‌توان گردنه‌های سخت معنوی را طی کرد و به مقامات بلند معنوی رسید. ولی باید توجه داشت که توقف در هر مرحله بسیار خطرناک است و گاهی انسان را سالها به عقب بر می‌گرداند. در اصطلاح عرفانی به این عشق، عشق مجازی می‌گویند که باید به عشق حقیقی مبدل شود. شما باید تلاش کنید که جایگرین بالاتری برای آن شهید پیدا کنید و عشق‌تان را نثار او کنید. آن جایگزین حضرت ولی‌عصر ارواحناله الفدأ است. امام حاضر و ناظری که به اعمال شیعیانش آگاه است و آنان را دوست دارد و کمک می‌کند. شما باید از این به بعد تمام عشق و محبت‌تان را نثار او کنید. همه‌ی آنچه که برای آن شهید انجام می‌دادید از دعا و توسل و گفتگو و درخواست، همه را نثار امام زمان کنید. این کار باعث می‌شود که ناگهان اوج بگیرید و انشاءالله به درجات بالاتر معنوی برسید. البته این به معنای فراموشی آن شهید بزرگوار نیست. برای او هم دعا کنید ولی عشق‌تان را نثار امام زمانتان کنید. التماس دعا
آیا این پاسخ صحیح است؟:
99 امتیازها
+
Vote up!
-
Vote down!

خانواده Sticky

پاسخ اصلی کارشناس 3013
متن پاسخ:
سلام علیکم. خواهر محترم بنظر من زیاد به سراغ کتاب و حرف مشاورها نروید. رفتار طبیعی که هرکس می‌داند و روشن است را انجام دهید درمواردی هم که دچار مشکل و تردید می‌شوید از مشورت کسانی که تجربه بزرگ کردن بچه‌ها را دارند استفاده کنید. مثل پدر ومادر خودتان یا پدر و مادر همسرتان. بالاخره شماها را آنها بزرگ کرده‌اند و اگر بلد نبودند که شما ترتبیت صحیحی پیدا نمی‌کردید. مسئله اینقدر که شما تصور کردید دشوار نیست. میلیاردها انسان درروی زمین میلیونها سال است که فرزندان آدم را بدنیا می‌اورند و بزرگ می‌کنند. طبیعی زندگی کنید و رفتار کنید. رفتن پیش مشاور و مطالعه درباره تربیت مال زمانی است که با مشکل جدی روبرو شدید که تجربه‌های دیگران نمی‌تواند کمک کند و تنها باید پیش یک متخصص رفت. موفق باشید.
آیا این پاسخ صحیح است؟:
104 امتیازها
+
Vote up!
-
Vote down!

نگاه به نامحرم Sticky

پاسخ اصلی کارشناس 3013
متن پاسخ:
سلام علیکم خواهر محترم. این حالتی که توضیح دادید، برای شما کاملا طبیعی است و هیچ نگران نباشید و چه بسا شما را از بسیاری از آسیب‌ها حفظ کند. نگران آینده هم نباشید. با بالاتر رفتن سن شما و تغییر موقعیت اجتماعی‌تان، این حالت تغییر خواهد کرد.
آیا این پاسخ صحیح است؟:
228 امتیازها
+
Vote up!
-
Vote down!

نیاز شناختی چیست؟ Sticky

خانم|۳۰ ساله

آقای دکتر شما در مورد تربیت فرزندان همیشه میگید نیاز شناختی شون رو تامین کنیم تا رشد بهتری داشته باشیند، من در مورد خودم چطور میتونم نیازهای شناختیم رو تامین کنم؟

 

لجبازی کودک Sticky

پاسخ اصلی کارشناس b
متن پاسخ:
سلام. کاربر گرامی،‌ پاسخ به سوال شما نیاز به گفت و گوی شفاهی و صحبت با کارشناس دارد. بنابراین برای دریافت پاسخ،‌ با شماره تلفن رایگان 09650 تماس گرفته و با کارشناس مربوطه مشاوره نمایید. با تشکر
آیا این پاسخ صحیح است؟:
336 امتیازها
+
Vote up!
-
Vote down!

عدم حرف شنوی فرزند از مادر و پدر (2) Sticky

پاسخ اصلی کارشناس 3013
متن پاسخ:
سلام علیکم احتمال می‌دهم که مشکل فرزندتان به چند دلیل باشد که باید آنها را برطرف کنید. اولا وقتی فرزند دومتان به دنیا آمده است طبیعتا مادر به فرزند جدید بیشتر توجه می‌‌کند و همین امر باعث می‌شود که توجه‌اش نسبت به فرزند اول کمتر شود. و همین امر باعث می‌شود که فرزند اول نسبت به او حسادت کند و گاهی احساس کند که مادرش دیگر او را دوست ندارد و به همین دلیل عکس‌العمل نشان دهد. برای حل این مسئله به طور کلی باید از نوازش و بوسیدن و توجه محبت آمیز به فرزند تازه در حضور فرزند اولتان پرهیز کنید. سعی کنید او را مسئول بعضی از کارهای جزئی مربوط به فرزند جدیدتان کنید. مثلا به او یاد دهید که او را بخواباند (البته در حضور مادر یا پدر).  ثانیا بدنیا آمدن فرزند جدید توان جسمانی و روحی مادر را بسیار پایین می‌آورد (مخصوصا که فرزندش را نیز شیر می‌دهد) و به همین دلیل نسبت به فرزند اولتان کم حوصله می‌شود و دیگر طاقت کارهای او را ندارد. به همین دلیل باید سعی کنید مسئولیت‌های مادر را نسبت به فرزند اول کم کنید و به او بیشتر در کارهای خانه و نگهداری فرزندان کمک کنید تا بتواند با توجه به توانش کارهای مربوط به فرزندانش را انجام دهد. ثالثا: به هیچ وجه در جلوی فرزندتان با مادرش جرو بحث نکنید این کار باعث تحقیر مادر می‌شود و حرف شنوی بچه را نسبت به او به شدت کاهش می‌دهد این را هم توجه داشته باشید که در خانواده نباید جای زن و مرد عوض شود. به این معنا که معمولا محبت به فرزند کار مادر است و خشونت (البته به مقدار خیلی کم و لازم) کار پدر. اگر برعکس شد و پدر محبت کرد و مادر خشونت آنگاه مشکلات فراوانی برای خانواده و ازجمله فرزند بوجود می‌آید. هرگز فرزندتان را تنبیه بدنی نکنید. سعی کنید با اخم کردن یا محروم کردنش از آنچه دوست دارد او را به بدی کارش توجه دهید. اگر با او ظاهرا قهر می‌کنید هرگز آن را طولانی نکنید (حداکثر یک ساعت). اگر او را دعوا کردید به مادرش پنهانی بگویید که با او صحبت کند و وادارش کند تا از شما معذرت بخواهد. آنگاه او را فورا ببخشید و نوازش کنید.  سعی کنید از این به بعد به همسرتان نگویید چه کار بکند یا نکند. بجای آن در هر روز ۲ ساعت از وقتتان را برای کمک به او صرف کنید. یعنی کاری را در خانه انجام دهید که کمک به او باشد و تابحال انجام نداده‌اید یا از خود او سؤال کنید تا او بتواند در این مدت استراحت کند. سعی کنید به امور درسی فرزند اولتان خود رسیدگی کنید و آن را به مادرش واگذار نکنید. آموزش ریاضیات را خودتان به عهده بگیرید نه اینکه آن را به همسرتان بگویید. این را هم بدانید که ممکن است فرزندتان در ریاضیات مثلا استعداد کافی نداشته باشد ولی قطعا در امور دیگر استعداد فراوانی دارد. بنابراین او را در همان جهتی که استعداد دارد بپرورانید. نه اینکه چیزی را که برایش سخت است به زور به او بفهمانید.  از بیان کلمات محبت‌آمیز به همسرتان و رفتارهای محبت‌آمیز خودداری نکنید. در مواقع مناسب او را با نوازش و کلمات محبت‌آمیز خشنود کنید. ارتباط جنسی‌‌تان را به گونه‌ای مدیریت کنید که برای همسرتان لذت‌بخش باشد و اگر او از این کار در بعضی مواقع استنکاف می‌کند او را وادار به این کار نکنید. اگر این کارها را انجام دادید ازنتیجه‌اش من را باخبر کنید.  
آیا این پاسخ صحیح است؟:
865 امتیازها
+
Vote up!
-
Vote down!

عدم حرف شنوی فرزند از مادر و پدر Sticky

پاسخ اصلی کارشناس 3013
متن پاسخ:
سلام علیکم به بنده بگویید که پسرتان فرزند چندم شماست. یا اصلا غیر از او فرزند دیگری هم دارید یا نه؟ اشاره‌ای به روابط خودتان با همسرتان داشتید. لطفا بیشتر توضیح دهید که آیا با یکدیگر جرو بحث دارید و جلوی بچه‌تان با همدیگر دعوا می‌کنید یا نه؟ هم چنین چه مقدار از وقت شما در خانه و با فرزندتان می‌گذرد؟
آیا این پاسخ صحیح است؟:
942 امتیازها
+
Vote up!
-
Vote down!

مشاوره کودک Sticky

پاسخ اصلی کارشناس 1063
متن پاسخ:
بسم الله الرحمن الرحیم سلام علیکم ؛ لازم است اطلاعات بیشتری در مورد رفتار ، تغذیه و... و نوع برخورد شما با فرزندتان بدانیم، مناسب است نحوه صحیح برخورد با این فرزندتان را قبل از زایمان فرا بگیرید . اگر نیازمند مشاوره هستید از طریق تلفن ثابت [به طور رایگان] 09650 را شماره گیری نمایید. بعد از ورود به سامانه شماره 4 را انتخاب نمایید. بعد شماره 1 را بزنید و کد این جانب که 1063 است را وارد نمایید، مطالب خود را بیان کنید و شماره 3 را برای ثبت مطالب خود بزنید، دقت فرمایید کد پیگیری را برای دریافت جواب از سامانه دریافت کنید. این جانب مطالب شما را خواهم شنید و پاسخ گو خواهم بود. اگر نیازمند به مشاوره حضوری تشخیص داده شوید، هماهنگی های لازم جهت این امر انجام خواهد شد. تأکید می کنم تماس شما از تلفن ثابت رایگان است. با تشکر از سؤال شما ــ در محضر شما هستم.
آیا این پاسخ صحیح است؟:
748 امتیازها
+
Vote up!
-
Vote down!

تربیتی Sticky

پاسخ اصلی کارشناس 1063
متن پاسخ:
بسم الله الرحمن الرحیم سلام علیکم عرض می کنم به محضر شما که در ،مشاوره شرط اول دادن اطلاعات دقیق وصادقانه است . اطلاعات و مشخصات شما با هم تناسب ندارند . برا ی اصلاح رفتار چنین فرزندی لازم است خود شما رفتار با آرامش و با متانتی را با او داشته باشید . لازم است در زمان هایی که بچه آرام و سر حال است با او در مورد زشت بودن رفتارش صحبت کنید و هم زمان رفتار صحیح را به او آموزش دهید .آموزش صحیح رفتارو معاشرت از ارکان تربیت به حساب می آید .نحوه صحیح بازی و رفتار با دیگران را در قالب بازی و نمایش به او یاد بدهید .فرزند شما لازم است در طول روز با نظارت شما ساعاتی را با بچه های هم سن خود بازی نماید .  رفتار والدین در مقابل فرزندان تأثیر فراوانی بر شخصیت کودک بر جای می گذارد ،با همسر خود در مقابل فرزندتان رفتاری محترمانه داشته باشید . در صورتی که توضیحات واضح تری از وضعیت رفتاری فرزندتان بیان نمایید جواب دقیق تری دریافت خواهید نمود. با تشکر از سؤال شما ــ در محضر شما هستم .
آیا این پاسخ صحیح است؟:
890 امتیازها
+
Vote up!
-
Vote down!

روانشناسی Sticky

پاسخ اصلی کارشناس 1063
متن پاسخ:
بسم الله الرحمن الرحیم سلام علیکم ؛ ابتدا لازم است روش بازی کردن را به فرزندتان آموزش دهید .در حین آموزش اصلا" فرزندتان را نزنید ودعوا نکنید با حوصله با او بازی کنید. او را بیشتر در جمع  بچه های هم سن خودش ببرید. رفتار شما وهمسرتان در تربیت فرزند شما نقش بسزایی دارد. زمانی که فرزندتان کار خوبی انجام میدهد حتما" او را تشویق کنید و هر گاه کار اشتباهی انجام داد بدون دعوا کردن وبدون زدن، بدی کارش را برایش توضیح دهید و حتما" کار درست را به او آموزش دهید.تربیت فرزند یک علم است تلاش نمایید با مطالعه وشرکت در کلاسهای آموزشی اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید. باتشکر از سوال شما – در محضر شما هستم.
آیا این پاسخ صحیح است؟:
931 امتیازها
+
Vote up!
-
Vote down!
اشتراک در RSS - تربیتی