topbar

تحصیلی

درس خواندن وچشم Sticky

پاسخ اصلی کارشناس 3013
متن پاسخ:
سلام علیکم. خواهر محترم. شما دارید بهترین استفاده رو از چشمتان می‌کنید. دارید به وسیلة چشمتان به دانش خودتان اضافه می‌کنید و این کار بهترین استفاده از چشم است. پس خودش شکر نعمتی است که خدا به شما داده. در ضمن. اگر شما به فکر سلامتی چشمتان هستید معنایش این نیست که مطالعه را کنار بگذارید یا آن را کم کنید. راه‌های زیادی برای جلوگیری از صدمه به چشم وجود دارد. اگر درست مطالعه کنید یعنی با نور کافی و زاویة دید و فاصلة مناسب مطالعه کنید. همچنین هر نیم ساعت یک بار چند لحظه به چشمانتان استراحت دهید. خواب کافی داشته باشید، چشمانتان را با دست نمالید و کارهایی از این قبیل، مطمئن باشید که چشمان سالمی خواهید داشت و لزومی ندارد مطالعه را کنار بگذارید. در مورد جوش زدن صورت و مانند آن به پزشک مراجعه کنید. در مورد دانشگاه آزاد یا دولتی. اگر می‌توانید دانشگاه دولتی قبول شوید هرگز به دانشگاه آزاد نروید. اتفاقا دانشگاه آزاد بیشتر می‌تواند به شما استرس وارد کند و بعدا هم پشیمان می‌شوید که چرا دانشگاه دولتی نرفتید و با توجه به حساسیت روحی شما صدمة زیادی خواهید خورد. نگرانی را از خودتان دور کنید و فعلا به فکر قبولی در دانشگاه دولتی باشید. به خدای متعال توکل کنید و خود را به او بسپارید.
آیا این پاسخ صحیح است؟:
48 امتیازها
+
Vote up!
-
Vote down!

استرس شدید در جلسه امتحان و عواقب روحی و جسمی Sticky

پاسخ اصلی کارشناس 3013
متن پاسخ:
سلام علیکم. پسرم. چرا اینقدر به خودت فشار می‌آوری و خود را نگران می‌کنی. باید بدانید که این فشارهای روحی و استرس‌ها در ابتدای جوانی اثار بدش را خدای ناکرده در سنین بالاتر می‌گذارد و ممکن است باعث صدمات جسمی و روحی شود. چه بسا حتی ممکن است به کلی شما از درس و تحصیل بیزار شوید و دیگر تحصیل را ادامه ندهید. پس اولا خیلی مسئله را جدی نگیر. با تلاش کمتر و با فشار خیلی کمتر هم می‌توانی به مقصودت برسی. به هیچ وجه شب امتحان درس نخوان. شب امتحان بموقع بخواب و به موقع بیدار شو. حتما و حتما وقت کافی برای استراحت و غذا خوردن و تفریح بگذار. اگر بقدر کافی نخوری و بقدر کافی استراحت و تفریح نداشته باشی در امتحاناتت موفق  نخواهی بود. سن نوجوانی سن شور و هیجان و بازی است. خیلی وقتت را برای کارهای جدی مثل درس خواندن نگذار. این طور کارهای جدی اگر از حد خودش بگذرد به روحیه لطیف نوجوانی شما صدمه می‌زند. اینکه گفتید با یک شکست افسرده می‌شوید یا در اثر استرس باید به حمام بروید خیلی من را نگران کرد. عزیزم. اصلا مسئله جدی نیست. حتی اگر در امتحان موفق نشوی مسئله مهمی اتفاق نمی‌افتد. شکست هم جزو زندگی است. قرار نیست آدم در همه چیز موفق باشد. اگر مدیریت شکست را نداشته باشی مدیریت زندگی را نداری. سعی کن شکست را به راحتی بپذیری. معنایش آن است که شکست خوردن برایت اصلا اهمیت نداشته باشد. راحت باش. زندگی را راحت بگیر. سخت نگیر. مهم نیست.  
آیا این پاسخ صحیح است؟:
219 امتیازها
+
Vote up!
-
Vote down!

رشته تاریخ واینده شغلی Sticky

پاسخ اصلی کارشناس 3013
متن پاسخ:
سلام علیکم. برادر عزیز. مهم‌ترین سؤالی که قبل از هر چیز باید به آن پاسخ دهید آن است که آیا به رشتة تحصیلی‌تان علاقه دارید یا نه. اگر به آن علاقه ندارید و صرفا بخاطر اینکه در رشته‌های دیگر قبول نمی‌شدید این رشته را انتخاب کردید باید عرض کنم که حق با دوستانتان است و آیندة روشنی دربرابر شما وجود ندارد. اما اگر به این رشته واقعا علاقه مند هستید به طوری که حاضرید ساعتهای طولانی به مطالعه و تحقیق در آن بپردازید مطمئن باشید که آیندة روشنی در انتظارتان است. بدانید که اگر به رشته‌ای علاقه نداشته باشید هیچ تضمینی وجود ندارد که در آن موفق باشید حتی اگر پردرآمدترین رشتة روی زمین باشد. و برعکس اگر به آن رشته واقعا عشق بورزید و علاقه‌مند باشید هیچ‌گاه دست خالی از آن بیرون نخواهید آمد.
آیا این پاسخ صحیح است؟:
421 امتیازها
+
Vote up!
-
Vote down!

پایان نامه نویسی Sticky

پاسخ اصلی کارشناس 3013
متن پاسخ:
سلام علیکم. اگر رشتة تحصیلی‌تان را می‌نوشتید شاید بهتر می‌توانستم کمک کننم. در خصوص خجالتی بودن هم شاید بهترین راه آن است که با مشکل مواجه شوید. بعد از آن که با مشکل مواجه شدید خواهید دید که آن طور هم که فکر می‌کردید سخت نبود. بلکه حتی خیلی هم آسان بود. در مورد استاد هم حتما باید با استاد راهنمایتان ارتباط مستمر داشته باشید و گرنه بعید است پایان نامة تان را قبول کند. آدرس دو تا سایت را می‌نویسم که کتابهای زیادی (به زبان انگلیسی) در آنجا برای دانلود وجود دارد : http://bookzz.org/ و سایت : http://lib.freescienceengineering.org/
آیا این پاسخ صحیح است؟:
428 امتیازها
+
Vote up!
-
Vote down!
اشتراک در RSS - تحصیلی